İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sosyal Medyada Ahlaki Erozyon Endişesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde sosyal medya platformlarında yaşanan ahlaki erozyondan duyduğu endişeyi dile getirdi. Erdoğan, ‘Evlatlarımızı bu olumsuz etkilerden korumalıyız’ dedi.
Erdoğan, İstanbul’da katıldığı bir programda yaptığı açıklamada, sosyal medyanın olumlu yönlerinin yanında olumsuz yönlerinin de olduğunu belirterek, “Son dönemde özellikle yabancı sosyal medya platformlarının kullanılmaya başlanmasıyla birlikte ahlaki açıdan ciddi bir erozyon hatta yozlaşma yaşandığını görüyoruz” dedi.

Erdoğan, bu konuda ailelere, eğitim kurumlarına ve medyaya önemli görevler düştüğünü söyledi. Erdoğan, “Aileler, evlatlarını bu olumsuz etkilerden korumak için gerekli hassasiyeti göstermeli” dedi.
Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Toplumları ayakta tutan iki önemli unsur vardır. Birincisi insan yetiştirmek, ikincisi ise üretimdir. İnsan ailede yetişir, üretim ise iktisadi işletmede yapılır. Ailede güzel insan yetiştirilse işletmede de helal rızık üretimi olur. Helal rızık da insanları refaha kavuşturur. Dünyada ve ülkemize aile kurumuna yönelik saldırılara işte bu gözle de bakmalıyız.”
Erdoğan’ın açıklamaları, sosyal medya platformlarında son dönemde yaşanan skandalların ardından geldi. Bu skandallar arasında müstehcen içerikli videoların canlı yayında paylaşılması, nişan ve düğün törenlerinin izinsiz yayınlanması gibi örnekler yer alıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir