İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Homeworld 3 War Games Modu Detaylandırıldı

Blackbird Interactive, Homeworld 3 War Games modu hakkında ilginç yeni detayları oyunculara sundu. Peki bu modda bizi neler bekliyor? İşte detaylar!


İlginizi Çekebilir: Yeni Wolverine Detayları Sızmaya Devam Ediyor


Homeworld serisinin yeni oyunu, 8 Mart 2024 tarihinde PC (Epic Games Store ve Steam) için satışa sunulacak. Hikayeyi Homeworld 2 ile kalınan yerden devam ettirecek olan Howeworld 3, War Games adı altında yeni bir mod ile gelecek. Roguelike tarzı bu mod hakkında yeni detaylar paylaşıldı.

Homeworld 3 War Games Modu Neler Sunacak?

Tercihen tek başınıza veya kooperatif olarak oynayabileceğiniz Homeworld 3 War Games modu, bizi rastgele hale getirilmiş savaşlara sokacak. Oynadığımız süre boyunca, daha güçlü düşmanlara karşı ayakta kalabilmek için filomuzu geliştirebilmemiz mümkün olacak ve bu geliştirmeler de Artifact formunda bizlere sunulacak.

Geliştirici tarafından belirtilene göre, geliştirmeler hız arttırma gibi küçük olanlardan filomuzdaki birimlerin çatışma stilini değiştirme gibi büyük olanlara kadar geniş bir yelpazede olacak iken Pattern’lar ve Upgrade’ler olmak üzere de ikiye ayrılıyorlarmış. Pattern kısmı gemimizin yeteneklerini belirliyor olup, Upgrade’ler ise seçilen Pattern’da uzmanlaşmayı sağlıyormuş.

Oyunun çıkış gününde, her birinde üç geliştirme olan otuzdan fazla Pattern olacakmış. Bazı Artifact’ler başlangıçta oyunculara sunulacak iken, diğerleri ise Challenges gibi farklı oyun modlarını oynayarak seviye atladıkça açılacakmış.

Son olarak, Homeworld 3 oyununda detaylı bir Skirmish modunun olacağı da söylenmişti. Teke tek, üçe üç veya her şeyin serbest olduğu altı oyunculu çevrimiçi karşılaşmaların bizi beklediği bu modda, ilk günden sekiz harita seçilebilir olacakmış. İlerleyen süreçte harita yaratma araçları da oyuncuların beğenisine sunulacak. Haliyle modun harita yelpazesinin büyük bir sıçrayış yaşamasını bekleyebiliriz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir